Új ösztöndíjprogram a diaszpórában élő magyar gyökerekkel rendelkező fiataloknak!


A Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogram – Hungarian Diaspora Scholarship 

A Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogramot Magyarország Kormánya alapította azok számára, akik az Európán kívüli magyar diaszpórában élnek és magyarországi felsőoktatási intézményben kívánnak tanulmányokat folytatni annak érdekében, hogy erősítsék személyes, szakmai, valamint kulturális kapcsolataikat Magyarországgal.

Az Ösztöndíjprogram célja, hogy a magas színvonalú magyar felsőoktatási képzések biztosítása révén támogassa az ösztöndíjasok szakmai fejlődését, magyar nyelvtudásuk és identitásuk elmélyítését. A diplomaszerzést követően az ösztöndíjasok versenyképes tudással és készségekkel térnek haza, ami lehetővé teszi számukra, hogy hatékonyan támogassák közösségüket, megőrizzék a magyar értékeket és megerősítsék a Magyarország és a diaszpóra közötti kapcsolatokat.

A képzések magyar illetve több esetben angol nyelven is pályázhatók.Az ösztöndíj fedezi a tandíjmentes oktatást és az egészségügyi biztosítást.Esetenként, külön kérelemmel, támogatást adhat a megélhetésre és laktatásra. 

Jelentkezési határidő: 2021 január 24.

Részletes információk a www.diasporascholarship.hu  oldalon (angol és magyar nyelven)

Cserkészeknek szívesen segítünk informáciokkal – Dömötörné, Hársi Sári – chaharsi@yahoo.com